Su Geçirmez Karton Bardaklar

Orijinal olarak, sıcak içecekler için karton bardaklar birbirine tutturulmuş ve bardağın dibine az miktarda kil bırakılarak su geçirmez hale getirilmiş ve daha sonra yüksek hızda döndürülerek kabın duvarlarını yukarı çekecek ve kağıdın su kaçırmasını önleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Soğuk içecekler için olan bardaklar, dışarıda yoğuşma meydana geldiğinden aynı şekilde işlemden geçirilemedi, ardından tahtaya ıslar ve kupayı dengesiz hale getirir. Bunu düzeltmek için bardak üreticileri, kabın içine ve dışına balmumu sıkma tekniğini geliştirdi. Polietilen (PE) kaplı kapların icadı ile kil ve balmumu kaplanmış kaplar; Bu işlem, levha yüzeyini çok ince bir PE tabakası ile kaplar, levhayı su geçirmez ve dikişleri birlikte kaynak yapar.

Özel Kimyasallar

Karton bardaklar belirli sıvılar için tasarlanmıştır. Su kağıda batırılırsa zayıflar. Bu nedenle, bir karton bardak yapmak için kullanılan kağıt, içeceğin kağıda ıslanmasını önlemek için kimyasal olarak muamele edilir. Soğuk su ve içeceklerin bulundurulması kolaydır, ancak sıcak su kimyasal arıtmayı bozacaktır. Kahve ve çayı tutacak şekilde tasarlanmış “sıcak su bardağı” sıcağa dayanacak farklı bir muamele görüyor.

Sıcak suyu bir “soğuk bardak” içine koyarsanız, bir iki dakika içinde sızmaya başlar. Sıcak suyu bir “sıcak kap” içine koyarsanız, kap sıvıyı tutacaktır. Firmamız tarafından üretilen bütün bardaklar, su geçirmez karton bardak statüsünde yer almaktadır ve uzun çabalar sonucunda üretilmektedir.

Comments are closed.

gdpr-image
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Detaylı Bilgi
Konuşmayı aç
Yardıma ihtiyacın var mı ?
Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabiliriz? 🥤