Karton Bardak Üretimi

Orijinal olarak kağıt bardaklar her bir renk için farklı bir silindirle, silindirlerin üzerine monte edilmiş lastik bloklar kullanılarak basılmıştır. Farklı renkler arasında kayıt yapmak çok zordu, ancak daha sonra fleksografi plakaları mevcuttu ve montaj sistemlerinin kullanılmasıyla renkler arasında kayıt yapılması daha kolay hale geldi ve daha karmaşık tasarımlara izin verildi.

Fleksografik baskı uzun süreli çalışmalar için ideal hale gelmiştir ve üreticiler genellikle bu yöntemi bir milyondan fazla fincan üretirken kullanırlar. Karton bardak üreticilerinin ihtiyaç duyduğu ekstra büyük makaraları almaya adapte edilmiş olan Comexi gibi makineler kullanılır. Mürekkep teknolojisi de değişti ve solvent bazlı mürekkeplerin kullanıldığı yerlerde su bazlı mürekkepler kullanılıyor.

Yeni Nesil Baskılı Makineler

Ofset baskı gibi kısa süreli işlemler için, 10.000 ila 100.000 fincan arasında değişen farklı baskı yöntemleri kullanılmıştır. Ofset baskı mürekkepleri de geliştirilmiştir ve geçmişte bunlar solvent bazlı olmasına rağmen, en son soya bazlı mürekkepler bardakların koklanması tehlikesini azaltmıştır.

En son gelişme, genellikle 1.000 bardaktan çok küçük miktarlarda yazdırmayı sağlayan ve kısa teslim sürelerinde küçük miktarlarda sunan firmamızın dahil şirketler tarafından kullanılan Doğrudan baskıdır. Rotogravür de kullanılabilir, ancak bu oldukça pahalıdır ve normalde sadece dondurma kapları gibi çok yüksek kalitede baskı gerektiren ürünler için kullanılır. Karton bardak tasarımını belirlediğiniz takdirde firmamız, kolaylıkla bunların üretimini yapmaktadır.

Comments are closed.

Karton Bardak Üretimi
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Detaylı Bilgi
Konuşmayı aç
Yardıma ihtiyacın var mı ?
Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabiliriz? 🥤