Karton Bardak

Karton bardak günümüzün en çok kullanılan tek kullanımlık hijyenik kullan at ambalaj ürünlerinin başında gelmektedir. Ürünler doğru üretici ve tedarikçilerden alınmalıdır. Gerekli üretim izinleri ve sertifikaları olmayan kağıtlardan üretilen karton bardak ve gıda ambalajları insan sağlığını negatif yönde etkilemektedir. Ayrıca ürünlerde koku, toz ve yağlanma etkileri laboratuar ortamı gözetmeksizin fark edilebilir. Türkiye konumu ve üretime yatkınlığı açısından da karton bardak sektöründe aktif bir rol oynamaktadır. Ortadoğu ve Avrupa’nın bir çok yerine karton bardak ve diğer ambalaj ürünleri ihracatı yapılmaktadır.

Filcup Karton Bardak Üretimi

Tek kat karton bardak

Kağıt ve karton dan üretilen karton kutular, kağıt sarma kağıtları ve karton bardak lar geri dönüştürülebilme oranı yüksek olması ve doğada çözünebilmesi açısından en verimlil ürün olması sebebiyle fazlasıyla tercih edilen materyallerdir. Tek katlı karton bardak lar Double wall, ripple wall ya da enbossing wall olarak bilinen ürünlerin haricindeki en çok rastlanan karton bardaklardır. Genelde sıcak içeklerle beraber kullanıldığında sleeve ile birlikte kullanılır. Sleeve kullanımı basit fakat sürekli kullanımda Double wall, yada ripple wall’dan fiyat olarak daha yüksek bir noktaya ulaşmaktadır.

Çift kat karton bardak

Üretilen karton bardak üzerine bir kat daha uygulanarak hem şık hem de kullanım kolaylığı sağlayan ürünlerdir.

Double Wall

Tek katlı karton bardak üzerine belli bir açı farkıyla bir kat daha uygulanarak arada bırakılan hava boşluğu sayesinde ısı yalıtımı sağlanır. Double Wall karton bardak kullanan kişinin elinin yanmaması sağlanırken içeceğin de sıcak kalması sağlanır. Bu en sık tercih edilen özel baskılı karton bardak çeşitlerinden biridir.

Ripple Wall

Tek katlı karton bardak üzerine belirli bir açı farkı olmadan fit bir şekilde uygulanan dalgalı kağıt yine arada bir hava boşluğu yaratır ve el yanmaması haricinde ürünün sıcak kalmasını sağlar. Standart ürün olarak fazlasıyla tercih edilen ürün tüm dünyada fazlasıyla kullanılmaktadır. Özel baskılı olarak Double Wall ürünler kadar düşük seviyelerde üretilmese de yine de ulaşılamaz noktalarda yer almamaktadır.

Embossing Wall

Riplle Wall ile çok benzerlik gösteren ürün dalgalı bir katman sağılmayan tek katın ısı ile ütülenerek logo ve baskı desenine uygun bir kabartma sağlanarak bardağa uygulanmasıdır. Dünyada büyük kahve markalarının markalaşan bardaklarından biridir. Standart desenli ve özel baskılı kullanımı düşüktür.

Detaylı bilgi ve siparişleriniz için: [email protected] | +902125490708 | Konum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gdpr-image
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Detaylı Bilgi
Konuşmayı aç
Yardıma ihtiyacın var mı ?
Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabiliriz? 🥤