Kaliteli Karton bardak

Şüphesiz ki karton bardaklarda kaliteyi belirleyen en büyük özellik kağıdın kalitesidir. Kağıdın karton bardak üretmek amacıyla üretilmesi ve üzerinde bulunan polietilenin gerekli sertifikalara uygun şekilde uygulanması gerekmektedir. Ucuz olması için uygun olmayan şartlarda üretilen kağıtlar sağlıksız ve kalitesizdir. İçindeki içeceğe koku, renk ve toz bulaştırma ihtimali vardır ve insan sağlığı açısından kullanılması uygun değildir.

İkinci bir husus da karton bardakların içine alacağı sıvı miktarına ve kullanım amacına yönelik doğru kağıt gramajı kullanmaktadır. Eğer gereğinden ince kağıt kullanılırsa bardağın mukavemeti azalır ve kullanım aşamasında istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Yukarıda anlatılan maddelerin doğru şekilde yerine getirildiğini düşünerek dikkat edilmesi gereken son madde karton bardak üreticisidir. Gerekli belgelere ve yetkinliklere sahip olan üreticilerin tercih edilmesi ürün kalitesi ve sağlık açısından önemlidir. Üretim esnasında bardakların belli aralıklarla test edilmesi ve eldiven kullanılması çok önemlidir. Bardağın içecek ve insan dudağına değen bölgelerine temas eden alanların paslanmaz metalden üretilmesi vere belli aralıklarla steril edilmesi gerekmektedir.

Baskılı Karton Bardak

Karton bardakların baskısında kullanılan boyanın kesinlikle gıdaya uygun olarak üretilmiş olması gereklidir. Bu insan sağlığı için çok önemlidir.

Son olarak karton bardakların paketlendiği poşetlerin kesinlikle kanserojen madde içermeyen ve gıdayla teması uygundur onayı almış ham maddeden üretilmiş olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir