Kaliteli Karton Bardak Üretimi Nasıl Yapılır?

Günümüz dünyasındaki hijyen ve pratik tüketim anlayışı kullanıcıları en doğru seçenek olarak karton bardak kullanmak için motive etmektedir. Karton bardak hem bu ihtiyaçları yerine getirirken hem de kendi farklı kullanım seçenekleriyle hem son tüketiciyi hem de gıda firmalarının isteklerine cevap verebilmektedir.

Geri dönüştürülebilirliği yüksek olan bu kullan at ürünler kendi başına çok büyük bir endüstri haline gelmiştir. Her ülkenin beslenme farklılıkları standart bir ölçüyü dünya genelinde popüler bir hale gelmesini pek de mümkün kılmamaktadır. Ama evren genelinde bir genelleme yapılması gerekilirse 4oz ve 7oz karton bardak kullfanımı diğer ürünlere göre daha evrensel bir yapıya sahiptir.

Filcup Karton Bardak Üretim Şeması

Karton Bardak Üretimi

Tüm karton bardaklar aynı üretim süreçlerinden geçmektedir. Endüstriyel ormanlarda FSC sertifikasına sahip üreticiler tarafından üretilen kağıtlar ardından sıvı bariyeri görevi görmesi adına 15 ila 20 mikron arasında bir lamine işlemine tabi tutulurlar. Bu 1mm’nin yüzde 15 ila 20’sine denk gelmektedir. Bu işlemin ardından farklı ölçüler için değişik ebatlarda bobinler haline getirilen karton bardak kağıtları dünyanın farklı yerlerinde üreticilere gönderilir. Bu üreticiler nihai ürünü üreten fabrikalardır. Her ülkedeki üretim izinleri farklı olsa da dünya üzerindeki standart sertifikaları olan üreticileri tercih etmek tüketicilerin yararınadır.

Karton bardak hassas bir üründür ve doğru üreticiler tarafından üretilmeyen ürünler tehlikeli durumlar yaşatabilir. Makine parkuru ve kağıt seçimi ürün kalitesiyle doğrudan alakalıdır ve kalitenin büyük kısmını bu sağlamaktadır. İnsan işçiliğinin çok düşük olması gereken üretim hatlarından biri olan karton bardakta özellikle paketlemede insan eli değmemelidir.

Karton Bardak Tüketim Alanları

İcadı 1970’li yılların ortasına dayanan karton bardak Amerika’da hızla yükselen fast food tüketimi esnasında kendisini ilk olarak dünyada tanıtmıştır. Hızlı tüketim furyasında insanların severek kullanmaya başlaması ve geri dönüşüm oranının yüksek olması hatta doğada çözünebilir olması yükselişinin önünü açan etkenlerin başında gelenleridir.

Gıda Zincirleri

Sıcak içecekler, Soft içecekler ve Soğuk içecekler tüketimi için uygun olan karton bardaklar sonuca uygun modifikasyonlardan sonra her ürüne uyum sağlayabilmektedir. Hazır makarnadan, hazır mısır gevreklerine, motor yağından tek kullanımlık silikonlu yağlara kadar farklı ürün gruplarına çözüm sunmaktadır. 1oz ila 130oz arasındaki ihtiyaçlara çözüm sunabilen karton bardak sektörü inanılmaz derecede farklı kullanım alanlarına sahiptir.

Ofis ve Özel Kullanım

Ticari kullanım haricinde ofis ve işyerlerinde pratik ve sağlıklı çözümler sunan karton bardak insanların olmazsa olmazı haline gelmiştir. Kullanım kolaylığı ve hijyenik yapısıyla kullananların neredeyse tamamı memnun kalan ürün kendisini çok zaman öncesinde dünyada kanıtlamıştır. Olabilecek tüm bu tercih edilme sebepleri haricinde bir te ekonomik ve ulaşılabilir olması tüketim açısından en doğru ürün haline gelmektedir.

Doble Wall Karton Bardaklar

Özellikle 3. Nesil kahve dükkanlarının gözdesi olan çift duvarlı karton bardaklar çift katlı yüzeyi sayesinde el yakmaz ve içindeki içeceği uzun süre sıcak tutmaktadır. Ayrıca en güzel baskı kalitesi double wall karton bardaklarda sağlanmaktadır. En önemlisi çok düşük adetlerde özel baskılı olarak üretilebilir double wall karton bardaklar küçük büyük tüm markalara hitap etmekte olup fazlasıyla ulaşılabilir bir üründür.

İnternet üzerindeki belgelerde karton bardakların kanserojen madde içermediği belirtilmektedir. Kaynak

Comments are closed.

gdpr-image
Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Detaylı Bilgi
Konuşmayı aç
Yardıma ihtiyacın var mı ?
Merhaba 👋
Sana nasıl yardımcı olabiliriz? 🥤